internetten Para Kazanma Yolları

internetten para kazanmak Reklamlardan Para Kazanmaİnternette birçok para kazanma yöntemi varken tabii ki bunların arasında belirgin para kazanma yöntemleri de vardır. Aslında en çok tercih edilen para kazanma yöntemi reklamcılıktır. Ziyaretçi sayısı yüksek olan web sitelerinde reklam yayınlayarak para kazanılabilir. Ancak reklamlardan para kazanma için önemli faktörler söz konusudur. Bunları doğru şekilde kullanmayı bilmezseniz, kazanacağınız para sizi tatmin etmeyecektir. Şimdi size reklamlardan para kazanma tekniklerini anlatacağız.

Yerleşimin Önemi

Reklam yerleşimin önemi, reklamlardan para kazanma sanatı için çok önemlidir. Reklam yerleştireceğiniz yerleri o kadar iyi seçmelisiniz ki, ziyaretçiyi ne rahatsız etsin ne de ziyaretçinin dikkatini çekmesin. Yani hem ziyaretçiyi rahatsız etmeyecek yerlere ve biçimde, hem de ziyaretçinin ilgisini çekecek yerlere reklam yerleşimi yapmalısınız.

İçeriğin Önemi

Eğer sitenizin içeriği ne kadar iyiyse, ziyaretçi sitenizde o kadar uzun süre kalır. Bu yüzden ziyaretçiyi tatmin edecek içerik ekleyerek hem Google ve benzeri arama motorlarında hem de ziyaretçinin gözünde sıralamanız yükselir. Böylece devamlı bir ziyaretçi kitlesi çekersiniz. Size güvenen ziyaretçi ise reklamlara sık sık tıklar çünkü ilgisini çeker ve “bu sitede çıkan reklamlar doğrudur bir bakayım bari” düşüncesi ile reklamlara tıklaması kuvvetle muhtemeldir.

Reklam Servisinin Önemiaffiliate marketing Reklamlardan Para Kazanma

Reklamlardan para kazanma konusunda o kadar çok reklamcılık servisi var ki, bunların çoğu kalitesiz servisler. Ancak çok kaliteli servisler de mevcut tabi. Örneğin dünyada milyonlarca webmaster tarafından kullanılan Google Adsense Reklam Servisi tavsiye edilen reklam servisidir. Hem tık başına çok yüksek paralar verirken, hem de bulunulan sayfanın veya sitenin içeriği ile neredeyse bire bir uyumlu konularda reklam çıkar.

Yani; zayıflama ile ilgili bir yazıda bulunan bir ziyaretçiye, reklam alanlarında zayıflama ile ilgili reklamlar çıkar. Bu da tıklanma yüzdesini binlerce kat arttırır. Üstelik sitenizde yayınlanacak reklam kategorilerini kendiniz de belirleyebiliyorsunuz. Örneğin sitenizde sadece “sağlık” ile ilgili reklamlar çıkmasını istiyorsanız, bunu geliştirilmiş reklam yönetim panelinizden ayarlayabilirsiniz.

Son Olarak…

Son olarak şunları da belirtmemiz gerekiyor ki, sitenizdeki reklam alanlarının sayısını iyi seçmelisiniz. Her önünüze gelen yere reklam yerleştirdiğiniz takdirde ziyaretçiler sitenize girer girmez sitenizden çıkar. Özellikle pop-up, splash tarzı reklamlardan kaçının. Yani ziyaretçinin isteği dışında açılan reklamları kesinlikle kullanmamaya dikkat edin. Tabi sitenizin içeriğine göre bu değişebilir.

Bu konular hakkında hiç bilginiz yoksa şu yazımla para kazanmaya başlayabilirsiniz : kazanç sistemi

internetten Para Kazanma